Юридичних осіб зобов’язали оновлювати інформацію про бенефіціарів

  • Home
  • Новини
  • Юридичних осіб зобов’язали оновлювати інформацію про бенефіціарів

Про що передусім йдеться у Законі України № 361-IX  про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, який вступає в дію 28 квітня 2020 року? Про зміни до процедури розкриття даних про кінцевих бенефіціарів.

На що слід звернути увагу

Дія Закону поширюється навіть на тих юридичних осіб, які були зареєстровані до набуття чинності цього документу.

Протягом 3-х місяців з дня набуття чинності нормативно-правового акту, що затверджує форму і зміст структури власності, юридичні особи зобов’язані офіційно зареєструвати інформацію про кінцевого бенефіціара та структуру власності у державному реєстрі.

Інформацію про кінцевого бенефіціара та структуру власності необхідно підтримувати в актуальному стані – у юридичної особи є 30 робочих днів, щоб повідомити про це та надати відповідні документи.

Навіть якщо зміни відсутні, підприємства мусять повідомляти про це держреєстратору при проведенні державної реєстрації будь-яких змін у відомостях про юридичну особу в Єдиному держреєстрі.

Щорічно, починаючи з наступного року від дати державної реєстрації, протягом 14 календарних днів, юридичні особи повинні підтверджувати відомості про кінцевого бенефіціарного власника.

Документи, які необхідно надавати держреєстратору для підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника:

  1. заява про підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника;
  2. структура власності за формою і змістом, визначеним згідно з законодавством;
  3. витяг, виписка або інший документ з торгового, банківського, судового реєстру, що підтверджує реєстрацію юридичної особи – нерезидента в країні його місцезнаходження – в разі, якщо засновником юридичної особи є юрособа – нерезидент;
  4. нотаріально завірену копію документа, що посвідчує особу, яка є кінцевим бенефіціарним власником юридичної особи, – для фізичної особи – нерезидента і, якщо такий документ оформлений без застосування коштів Єдиного державного демографічного реєстру – для фізичної особи – резидента.

Фінансовий батіг

Якщо з якихось причин ви не подаєте інформацію про кінцевого бенефіціарного власника юрособи або про його відсутність чи робите це із запізненням, компетентні органи стягнуть з вас відчутний штраф – від 17 до 51 тис грн).

Потрібні додаткові консультації? Спеціалісти компанії «Нота Груп» готові до співпраці: 044 585 66 03, 067 937 06 10, info@notagroup.com.ua.

Comments are closed