Бізнес-форум Україна–Швейцарія в мальовничому місті Лугано об’єднав представників різних галузей економіки як приватного, так і публічного секторів, зокрема органів місцевої влади та міжнародних організацій. Захід зібрав представників банківського сектору, транспорту та інфраструктури, зеленої енергетики, аграрної та харчової промисловостей, венчурного капіталу. Серед спікерів були представники уряду та парламенту Швейцарії та України, провідні українські економісти та європейські експерти з економіки, голови міжнародних організацій, власники бізнесу. Основна тема – це відновлення України та майбутні інвестиції в Україну.
Олена Колченогова, керівник практики GDPR і захисту персональних даних Nota Group, поділилася своїм поглядом, та відзначила наступне: «Учасники заходу мали змогу почути пропозиції та підходи європейської бізнес-спільноти щодо допомоги, яка наразі надається Україні, та майбутнього інвестування. Відтак, зараз не постає питання інвестувати чи ні, на це запитання надається остаточне та тверде «Так». Бізнес-спільнота та міжнародні організації задаються питанням як застрахувати та убезпечити інвестиції від ризиків, пов’язаних з війною, зокрема ризиків експорту і будівництва. Одним із застосовних заходів розглядається укладення угод щодо захисту інвестицій або на рівні двосторонніх міжнародних угод, наприклад Швейцарія–Україна, або на рівні багатосторонніх угод з іншими країнами Європи.
Зокрема у Швейцарії інвестори працюють через MIGA (Multinational Investment Guarantee Agency), яка покриває 20% ризиків, або через фінансові інструменти, а також через залучення державних коштів разом із приватними інвестиціями, що підвищує рівень довіри та зменшує ризики інвестування. Першочерговими напрямками інвестування розглядаються енергетика, транспорт, охорона здоров’я. Неодноразово наголошувалось на необхідності налагодити відносини з ключовими зацікавленими особами у приватному та державному секторах з обох сторін. Незважаючи на значні руйнування інфраструктури, було надано дуже оптимістичні прогнози швидкого відновлення та досягнення довоєнного періоду, а також прогресивного зростання економіки в найближчі пять–сім років. Була наведена статистика руйнувань та економічного падіння за 2022-й, водночас висвітлено прогнози майбутнього росту. Отримані цифри позитивно вражають».
Comments are closed