Роботодавцям: допомога по частковому безробіттю. Умови, про які варто знати.

  • Home
  • Новини
  • Роботодавцям: допомога по частковому безробіттю. Умови, про які варто знати.

Уряд на час карантину спростив процедуру реєстрації та отримання допомоги по безробіттю. Було запроваджено низку законодавчих змін, які передбачають зокрема допомогу роботодавцям, які зупинили чи скоротили свою діяльність під час карантину, для покриття витрат на зарплату своїм робітникам.

На перший погляд, це гарна ініціатива. Але є декілька умов, про які треба знати перед тим, як звертатися за допомогою. Давайте розберемося:

ЯКИМ РОБОТОДАВЦЯМ НАДАЄТЬСЯ ДОПОМОГА ПО ЧАСТКОВОМУ БЕЗРОБІТТЮ

Допомоги по частковому безробіттю надається роботодавцям із числа суб’єктів

малого підприємництва – це суб’єкти господарювання, у яких середня кількість працівників за звітний період не перевищує 50 осіб та річний дохід не перевищує суму, еквівалентну 10 млн. євро, визначену за середньорічним курсом НБУ

середнього підприємництва – це юридичні особи, у яких середня кількість працівників за звітний період складає від 50 до 250 осіб та річний дохід від будь-якої діяльності складає від 10 до 50 млн. євро, визначену за  середньорічним курсом НБУ за період проведення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), передбачених карантином, встановленим КМУ.

КОМУ НЕ НАДАЄТЬСЯ ДОПОМОГА ПО ЧАСТКОВОМУ БЕЗРОБІТТЮ 

Допомога НЕ надається у разі наявності у роботодавця заборгованості:
• з виплати заробітної плати
• сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, яка виникла протягом п’яти років, що передують року зупинення виробництва.

ЯКІ ДОКУМЕНТИ НЕОБХІДНО ПОДАТИ  ДО ФОНДУ ЗАЙНЯТОСТІ ТА В ЯКІ СТРОКИ

Роботодавцю необхідно звернутись до місцевої служби зайнятості протягом 30 календарних днів із дня зупинення (скорочення) виробництва з наданням 4-х документів:

1.заяви у довільній формі;

2.копії наказу із зазначенням дати початку/ зупинення (скорочення) виробництва та переліком заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби;

3.відомостей про працівників, у яких виникло право на допомогу по частковому безробіттю;

4. довідки про відсутність заборгованості з виплати заробітної плати та сплати ЄСВ, що виникла протягом 5-ти років, що передують року зупинення (скорочення) виробництва.

Рішення про надання допомоги по частковому безробіттю приймається Фондом протягом трьох робочих днів з дня подання роботодавцем документів.

УМОВИ, ПРО ЯКІ ВАРТО ЗНАТИ У РАЗІ ОТРИМАННЯ ДОПОМОГИ

1. Право на допомогу по частковому безробіттю мають застраховані особи, з якими роботодавцем оформлено трудові відносини (крім осіб, які отримують пенсію).

2. Допомога надається за кожну годину, на яку працівникові (окрім осіб з числа пенсіонерів) було скорочено тривалість робочого часу, із розрахунку 2/3 тарифної ставки (окладу).

3. Розмір допомоги визначається виходячи з фінансових можливостей Фонду і не може перевищувати розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом.

4. Забороняється звільнення працівників, на яких отримано допомогу, протягом 6-ти місяців (якщо допомога виплачувалася менше ніж 6 місяців – протягом періоду, що дорівнює періоду виплати допомоги) із дня закінчення виплати допомоги з підстав:

– скорочення штату (чисельності),

– за угодою сторін,

– за власним бажанням, якщо роботодавець не виконує законодавство про працю, умови колективного чи трудового договору. У такому разі кошти повертаються в повному обсязі до Фонду.

І головне, що варто знати! Будьте готові, що після карантину кожного роботодавця, який звертався за допомогою, будуть ретельно перевіряти.  Стаття 52 Закону про зайнятість прописує контроль за додержанням законодавства про зайнятість населення ( його здійснює Держпраці).  Додаткової звітності про використання (виплату) коштів, Фінансових штрафів за нецільове використання коштів від Фонду (в тому числі допомоги по частковому безробіттю) Закон про зайнятість не містить!

 

Comments are closed